Dziwnówek – nadmorska wieś turystyczna

Dziwnówek jest wsią położoną w województwie zachodniopomorskim, nad morzem Bałtyckim i przede wszystkim dlatego jest chętnie odwiedzany przez turystów. Jest to miejscowość wiejska, która istniała już w XVI wieku. Dziwnówek początkowo był wsią typowo rybacką i dopiero w XIX wieku zaczęto zauważać zalety tego miejsca, jako miejscowości turystycznej. Pod koniec XIX wieku utworzono lecznice, w których zajmowano się głównie leczeniem chorób płuc i układu ruchu u dzieci. Głównie dzięki temu  zaczął być zauważany i rozwinął się jako miejscowość turystyczna.

Obecnie ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową >>() i gastronomiczną. Noclegi w Dziwnówku są całkiem tanie, ponieważ jest wsią i ceny są niższe niż w większych miejscowościach nadmorskich. Historia jej sięga już XVI wieku, jest to element, który również przyciąga turystów. W Dziwnówku można zobaczyć latarnię morską, która jest tak naprawdę metalową atrapą, przewożoną z miejsca na miejsce. Oprócz tego można jeszcze zobaczyć pozostałości szesnastowiecznych chat rybackich. Dziwnówek posiada też atrakcje zarówno dla turystów lubiących leniuchować na plaży, jak i dla tych, którzy wolą spędzać wolny czas aktywnie. Leniuchów zaprasza piaszczysta plaża o długości około czterystu metrów. Nie jest ona zbyt duża, jednak spokojnie mieści wszystkich ludzi, którzy przybywają do Dziwnówka.

Dla tych bardziej aktywnych, przygotowano szlaki turystyczne, którymi można wybrać się na przykład na wycieczkę rowerową i podziwiać piękne okolice i sąsiednie miejscowości. Oprócz tego można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego i poszaleć w wodzie, która w Dziwnówku jest jedną z najcieplejszych. Przebiega tutaj trasa międzynarodowego szlaku rowerowego wzdłuż Bałtyku. Warto wybrać się nim na wycieczkę i przejechać chociaż jego część. Biorąc to wszystko pod uwagę, plus tanie noclegi i dobrze zorganizowaną bazę gastronomiczną, można uznać, że Dziwnówek jest jedną z najlepszych miejscowości nadmorskich, które przyciągają turystów. Polecany jest on zwłaszcza rodziną z dziećmi, ponieważ stawia na spokój i bezpieczeństwo. Jest to dosyć ważne jeśli na wakacje wybieramy się z małymi dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>