Karpacz jako perła górskich miast Polski

O niektórych miastach mówi się, że są perłą. Mogą posłużyć jako najlepsza reklama kraju za granicą. Na pewno jest nią Karpacz, leżący w Karkonoszach. To perełka pośród wszystkich górskich miasteczek, można i trzeba się nim chwalić w każdym możliwym miejscu za granicą. Mimo mnogości turystów i wielkiej popularności, Karpacz nie utracił nic ze swojego uroku i górskiego klimatu. Tu historia miesza się z nowoczesnością na każdym kroku.

Początki miasta sięgają co prawda XV wieku, ale ten Karpacz który znamy, dopiero w 1960 r. otrzymał prawa miejskie. Od początku był na topie pośród kurortów. To tu zjeżdżała się elita partii za czasów PZPR, a dziś celebryci. Jednak oczywiście oferta wypoczynkowa w Karpaczu to nie tylko luksusowe hotele. To również górskie schroniska, jak i nowocześnie wyposażone pola namiotowe, Karpacz to więc miejsce wielu przytulnych noclegów górskich, dostosowanych do potrzeb turystów.

Karpacz jest również dobrze skomunikowany, nie ma problemu z dojazdem do tej oazy spokoju z większości polskich metropolii. Chciałoby się rzec, że wszystkie drogi na południe kraju prowadzą do Karpacza. W samym centrum, istnieje jedno magiczne miejsce – gdzie dom znajdują wszystkie samotne zabawki. Mowa tu o lalkach, pacynkach i misiach. Miejsce to nazywa się Domem Lalki Adoptowanej. Właścicielka – Urszula Jonkisz, od kilkudziesięciu lat zbiera wszystkie porzucane i niechciane lalki, a także te podarowane od najbliższych. Tutaj w Karpaczu, zabawki znalazły nowe miejsce na ziemi i nie wylądowały na śmietniku. Stroje szyje im sama właścicielka, opiekuje się nimi jak własną rodziną. To miejsce magiczne, którego nigdzie w tej części kraju się nie znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>