Karwia i okolica na sportowo

Karwia to często wybierany punkt na mapie Polski z wielu względów. Jest to zarówno miejsce, gdzie można wspaniale odpocząć, ale także znakomicie się bawić. Dodatkowo jest to raj dla sportowców, ponieważ okoliczne tereny są świetne do zrobienia sobie treningów, dlatego też w okolicznych lasach, należących do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego (Nadmorski Park Krajobrazowy – Rewa) na pewno w sezonie letnim znajdziemy sporo biegaczy. Ponad 30 km tras biegowych, podzielonych na trzy szlaki leśne w lecie stanowią idealne miejsce do spacerów czy biegania, gdyż nawet w upalny dzień jest tu bardzo przyjemnie. Wieczorami świetnym wyborem jest spacerowanie czy bieganie brzegiem plaży przy szumiącym morzu. Trzeba wspomnieć, że okoliczne miasteczka również są świetnym wyborem dla osób interesujących się sportem i nie tylko. Wiele atrakcji czeka w okolicach, dlatego warto pomyśleć o wyborze zakwaterowania (Karwia noclegi – info) jak najszybciej.

W pobliskim Władysławowie (Władysławowo – info), oddalonym zaledwie kilkanaście minut drogi samochodem znajdziemy kilka ciekawych miejsc, gdzie można spędzić czas. Jednym z nich jest Aleja Gwiazd Sportu, a zaraz przy niej znajdują się pomniki ze skalnych płyt, symbolizujące zdobyte przez Polaków ośmiotysięczniki – czyli najwyższe szczyty najwyższego pasma górskiego na świecie jakim są Himalaje w Azji. Pomników jest 6, a każdy z nich ma od 2,5 do 4 metrów wysokości. Corocznie są dodatkowo odsłaniane tablice informacyjne, każda o danym szczycie i o osobach, które jako pierwsze zdobyły górę.

Przechodząc zaś do Alei Gwiazd Sportu trzeba przyznać, że stworzenie jej było świetnym pomysłem. Powstała ona z okazji ukończenia w okolicy ośrodka przygotowań olimpijskich, a w Alei honoruje się sportowców, którzy przyczynili się swoją karierą sportową do rozsławiania polskiego sportu na arenie międzynarodowej. Znajdują się tu najwięksi – Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Feliks Stamm, Hubert Wagner, Janusz Kusociński, Kazimierz Górski, Irena Szewińska, Tomasz Gollob i wiele innych polskich sław. Corocznie odbywa się tu impreza z Festiwalem Gwiazd Sportu, na który przybywają niektórzy sportowcy uhonorowani w Alei Gwiazd i jest to zarówno świetna impreza, jak i możliwość spotkania na żywo największych sportowych gwiazd i zrobienia sobie z nimi zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>