Park Wodny i Uście Gorlickie – Wysowa-Zdrój

Wysowa-Zdrój to uzdrowisko w południowej Polsce, położone tuż przy granicy Polski i Słowacji. Znajduje się tu wiele atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z takich punktów jest Park Wodny, który znajduje się na samym krańcu Parku Zdrojowego. Nowoczesny obiekt zawiera różnego rodzaju baseny w tym rekreacyjno-rehabilitacyjny, masaże wodne i powietrzne, jacuzzi, SPA oraz dwa rodzaje saun – suchą i parową. Jest to świetne miejsce na relaks po długich, górskich wędrówkach, można tu świetnie wypocząć i zregenerować siły. Park Wodny jest czynny przez cały rok od poniedziałku do niedzieli.

Również będąc w Wysowej-Zdroju warto jest poświęcić jeden dzień na wypad do Uścia Gorlickiego, które jest oddalone o zaledwie 10-15 minut drogi samochodem. Znajduje się tam drewniana cerkiew, która również jak ta w Wysowej należy do górskiego szlaku architektury drewnianej, lecz nie jest to najciekawsza konstrukcja. Najczęściej odwiedzanym obiektem w całej najbliższej okolicy jest niewątpliwie przepiękna zapora nad zalewem Klimkówka ( zobacz online przez Wikipedię). Powstał on sztucznie, ma 400 metrów szerokości i około 4-5 kilometrów długości, co zależy od poziomu wody. Głębokość to nawet 25 metrów, w sezonie stanowi to świetne miejsce na spędzenie czasu, działają tu liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, w których możemy wypożyczyć kajaki, żaglówki, łódki czy rowery wodne – jednak należy pamiętać, że na całej powierzchni zbiorniku obowiązuje strefa ciszy, czyli zakaz używania sprzętu napędzanego silnikami, co oczywiście jest zaletą. Możemy odpocząć w ciszy i podziwiać górskie krajobrazy bez żadnych przeszkód i hałasów.

Ciekawym pomysłem będzie na pewno spacer po koronie zapory, co stanowi świetną frajdę szczególnie dla najmłodszych turystów. Najwięcej osób jest tu na pewno we wrześniu, kiedy odbywa się ogromne wydarzenie – Festiwal Biegowy, na który corocznie przybywają setki biegaczy z całej Małopolski. Baza noclegowa w Wysowej-Zdroju to atut tej miejscowości, która pod względem turystycznym rozwija się od ponad 50 lat. Znajdziemy tu wiele sanatoriów, ale również zwykłych miejsc noclegowych (wynajem online przez Meteora) takich jak hotele, pensjonaty i pojedyncze miejsca w kwaterach prywatnych, miejsce to jest dość popularne, dlatego w sezonie wakacyjnym warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>