Rewa pozwoli nam odkryć swoje piękno

Rewa to niewielka, malownicza wieś, znajdująca się w powiecie puckim. W bliskiej odległości Gdyni, świetnie nadaje się na cel wakacyjnych podróży. Baza noclegowa () w tym miejscu, sprzyja wyjątkowo komfortowemu wypoczynkowi. Noclegi w Rewie to przede wszystkim prywatne kwatery i pensjonaty, choć hotele również znajdą się na jej mapie. Realizując marzenie o ciekawych i tętniących życiem wakacjach, warto wybrać się w to miejsce, gdyż wówczas z pewnością się nie zawiedziemy. Rewa to miasteczko liczące sobie zaledwie około tysiąca stałych mieszkańców. Gwarantuje to, że pomimo dużej popularności kurortu, nie spotkamy się z natłokiem turystów, a to co nas zaskoczy to małomiasteczkowy klimat, jaki tu panuje. Zapewnia to spokój wypoczynku, połączony z radością, która czeka na nas głównie w okolicach kąpielisk. Tych znajdziemy w osadzie, aż dwa, dzięki czemu mamy pewność, że znajdziemy, chwilę i miejsce dla siebie. Plaża jest zadbana i szeroka, a dzięki obecnym tu wypożyczalniom sprzętu, mamy okazję wyszaleć się za cały rok. Dodatkowo w pobliżu znajduje się centrum nurkowe, z pomocą którego możemy nauczyć się tej trudnej sztuki i podziwiać morze z innej perspektywy.

Okazją do podobnej wycieczki jest rejs po morzu, a to już zasługa obecnych w miejscowości portów, których liczba, wynosi także dwa. podwójne szczęście dla nas i okazja do obserwowania rybaków przy pracy. Rewa bowiem niegdyś utrzymywała się z tego zajęcia, dziś pałeczkę przejęła turystyka, co nie oznacza, że tradycja miejsca, została wyparta. Wręcz przeciwnie, podkreślana przez muzeum rybołówstwa i okoliczne portowi zabudowy, reprezentują tę dziedzinę, taką jaka była przed laty. Miejscowość zachwyca też naturalnymi atrakcjami, takimi jak rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki.

Cały kurort znajduje się bowiem na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Przy okazji Rewy, nie można zapomnieć o zjawisku, jakie mamy okazję obserwować tylko w tym miejscu. Chodzi o brzeg, który wysunięty głęboko w Zatokę Pucką, pozwala na swobodne spacery. Płytkie dno, odsłaniające się w sezonie letnim wysepki, zachwycają wczasowiczów i zapewniają doskonałe warunki do korzystania z wszelkich atrakcji wodnych. Rewa to jedyne takie miejsce na mapie naszego kraju, ale żeby odkryć jego piękno i radości z tym związane, musimy się tam wybrać osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>