Rusinowo nad Bałtykiem

Rusinowo – to jedna z niebanalnych miejscowości występujących nad Morzem Polskim. Koniecznie powinien wybrać się tutaj każdy zwolennik leniuchowania na plaży, a także każdy, kto uwielbia spacery brzegiem morza. Podobno została założona w 1300 roku przez osadników niemieckich i przez długi czas należała do Niemców – stąd możemy spotkać tutaj zarówno polskich, jak i niemieckich turystów. Niezależnie od tego, kto miejscowość tą odwiedza – najważniejszym jest, co rzeczywiście ma ona do zaoferowania na dzień dzisiejszy w celu uatrakcyjnienia naszego cennego czasu urlopowego.

Baza noclegowa jest tutaj dobrze rozwinięta – jak w każdej innej nadmorskiej miejscowości. Niegdyś była to wieś, która utrzymywała się głównie z rolnictwa, dziś głównym źródłem dochodu tutejszych mieszkańców są wpływy pochodzące z turystyki (lista noclegów w Rusinowie). A przecież sezon nad morzem trwa tylko w okresie wakacji – stąd wieś stara się jak najwięcej zaoferować tym, którzy ją odwiedzają. To naprawdę świetna okazja, by swoją wakacyjną labę spędzić w prawdziwym komforcie, do tego spotkamy się tutaj z konkurencyjną ceną za kwatery. Do atrakcji, jakie należy wymienić, należy oczywiście przepiękna plaża – szeroka, piaszczysta, z łagodnym zejściem w stronę morza.

Rusinowo otaczane jest przez piękne lasy sosnowe, po których warto się przejść. Brak występowania na tych terenach działalności związanych z przemysłem sprawia, że występują tutaj korzystne warunki zdrowotne, mogące w istotny sposób wpłynąć na nasze zdrowie – jest to dodatkowy plus tych okolic i możliwość oraz szansa powrotu do zdrowia tych osób, które cierpią na różne choroby związane z układem krążenia czy układem oddechowym. Duża ilość naturalnie występującego w powietrzu jodu na pewno wpłynie na poprawę naszego układu immunologicznego. Wieś jest idealna i atrakcyjna zwłaszcza dla osób starszych, a także rodzin z dziećmi. Proponujemy wybrać się pieszo lub na rowerach w tutejsze okolice, poznać ten region jak tylko będziemy mogli.

Rusinowo posiada bardzo ciekawą historię, położone jest też w niedalekiej odległości od innych ważnych miasteczek nadmorskich. Jedną z atrakcji charakterystycznych dla tego regionu jest Kościół wybudowany w stylu neoromańskim, czerwony, którego kościelna wieża niegdyś stanowiła punkt nawigacyjny dla żeglugi przybrzeżnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>