Z czym kojarzy nam się Łeba?

Wakacje w Polsce zazwyczaj są związane z podejmowaniem decyzji związanej z wyborem nadmorskiej miejscowości – Bałtyk oferuje turystom wiele letniskowych pereł, przy czym jedne są bardziej popularne, wręcz topowe, a drugie – zdecydowanie bardziej kameralne. Miejscowości topowe zazwyczaj mają przygotowane zdecydowanie więcej atrakcji dla wczasowiczów, dzięki czemu nie czeka ich wyłącznie pobyt na plaży. Takowy jest bardzo dobry dla osób, które pragną ciszy i nie chcą poruszać się wśród wakacyjnych tłumów.

Pobyt w Łebie

Miasto jest przyjazne turystom, również przez wzgląd na bogatą ofertę noclegów – , które wynająć można na czas przyjazdu w jednym z wielu ośrodków wypoczynkowych i pokoi gościnnych znajdujących się w centrum oraz blisko plaży. Łeba to istny raj dla osób spragnionych wakacji w nadmorskiej miejscowości, w której pod żadnym pozorem nie da się nudzić. Przepiękna plaża oraz liczne atrakcje sprawiają, że Łeba jest uwielbiana przez wszystkich ludzi.

Łeba kultową miejscowością

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych, wręcz kultowych letnich miejscowości jest Łeba, wcześniej słynąca z ruchomych wydm. Obecnie jest także znana z takich atrakcji jak Łeba Park, których nie ma w innych miejscach w Polsce – twórcy takiego miejsca wykazali wiele fantazji, a chociaż bazują na znanych i powszechnie lubianych tematach, to we wspaniały sposób udało im się „wrzucić” wszystko w granice parku. Tak więc można tam napotkać na prawdziwej wielkości dinozaury. Najbardziej popularne są dwa kolosy – jeden z nich dorobił się imienia Łebuś Wydmozaurus. Reprezentuje „żyrafi” typ postury, jest to roślinożerny Brachiozaur o wysokości 13 m, który wywiera ogromne wrażenie nie tylko na najmłodszych. Drugi to Sejsmozaur (czyli jaszczur wstrząsający ziemią), o długości 45 m, który występował na naszej planecie jakieś 151-156 milionów lat temu. Dla dzieci jest wiele innych atrakcji powiązanych z dinozaurami – mogą się one bawić w małych archeologów i w piaskownicy „przez przypadek” odkopać szczątki tych gadów, a także wypiekać dinociasteczka, udać się w małą podróż Dinusiową kolejką, iść do Dino Kina, uczestniczyć w Dino Szkole, a także na własne oczy zobaczyć pojazdy Flinstonów, znane z serialu „Jaskiniowcy”.

Co więcej park ten jest przygotowany na rozrywkę dla całej rodziny – w atrakcjach bardzo chętnie uczestniczą też dorośli, a jedną z najpopularniejszych zabaw jest poszukiwanie Skarbu Piratów, a także uczestniczenie w pirackich bitwach na lądzie – pod osobistym nadzorem kapitana Jacka Sparrow’a, znanego z filmu „Piraci z Karaibów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>