Żuławy Wiślane i Kąty Rybackie

Co roku nad polskim morzem pojawia się sporo turystów. To nikogo nie dziwi, bowiem wybrzeże jest miejscem oferującym szereg atrakcji dla osób w każdym wieku, ponadto wiele osób przyciąga tam świeże powietrze i zdrowotne działanie jodu. Jedną z miejscowości, która jest chętnie odwiedzana przez turystów są nieduże Kąty Rybackie położone na Mierzei Wiślanej.

Jakie atrakcje czekają na turystów, którzy chcą tam spędzić urlop? Oczywiście na terenie Kątów Rybackich znajduje się piaszczysta plaża, która jest ulubionym miejscem wypoczynku turystów, spędzających tam wakacyjny urlop. Plaża jest szeroka i niezatłoczona, dzięki czemu można tam wypocząć w spokoju, bez obaw, że będzie się przeszkadzać innym plażowiczom. Na terenie Kątów Rybackich znajduje się także przystań, w której codziennie można zobaczyć cumujące łodzie rybackie. To duża atrakcja dla osób zainteresowanych wyglądem profesjonalnego sprzętu rybackiego (niekiedy możliwy jest zakup świeżych ryb prosto z rybackiej łodzi).

Spędzając urlop w Kątach Rybackich, warto poświęcić czas nie tylko na plażowanie, ale również spacery po tej miejscowości. Nie brakuje miejsc sprzyjających długim wędrówkom, wielu wczasowiczów chętnie spaceruje po znajdujących się tam lasach sosnowych. Podczas zwiedzania miasteczka można jednak nie tylko podziwiać malownicze okoliczności przyrody, lecz także zobaczyć zabytkowe obiekty. Warto zwrócić uwagę na znajdujące się w Kątach domy, które zostały wybudowane na początku XX wieku. Uwagę turystów powinien przykuć także mieszczący się w miejscowości kościół św. Marka Ewangelisty, którego historia nie jest zbyt długa (świątynia powstała w latach 1990-1995), jednak mocno nawiązuje do marynistycznych tradycji Kątów Rybackich – jednym z takich elementów jest mównica z kołem przypominającym ster. Warto wybrać się do tego kościoła i przyjrzeć się jego nietypowemu wnętrzu.

Kąty Rybackie są miejscem, w którym na przestrzeni lat baza noclegowa [tu:] bardzo się rozwinęła. Obecnie znajduje się tam wiele obiektów, w których można zatrzymać się podczas urlopu. Turyści mogą wynająć pokój między innymi w ośrodku wypoczynkowym, którejś z przytulnych willi, mają również możliwość zdecydowania się na pobyt w apartamencie (aby porównać oferty poszczególnych obiektów warto posłużyć się frazą ‚noclegi Kąty Rybackie’).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>